PRO IT
HomeNewsLinksContact UsSearch

Wieści RSS

Gadu-Gadu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

Statystyka

Użytkowników : 60
Artykułów : 354
Odsłon : 1229208

Wiodące marki

Asus

3COM

Kyocera

CISCO

 

Cisco zwolni 1300 pracowników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 24 lipca 2012 18:05

Cisco Systems największy producent sprzętu sieciowego na świecie oraz jedna z największych firm w branży IT zapowiedziała redukcję etatów.

Cisco zwolni 1300 pracowników

W efekcie niebawem z pracą w firmę pożegna się 1300 pracowników - około 2% spośród całej załogi. Zwolnienia nie są efektem słabej sytuacji finansowej firmy, lecz prowadzonej restrukturyzacji cięcia kosztów, które mają zwiększyć efektywność firmy i lepiej przystosować ją do zmieniających się globalnych warunków ekonomicznych. W ostatnim kwartale Cisco zanotowało przychody na poziomie 11,6 miliarda USD i zysk netto w wysokości 2,2 miliarda dolarów.

Tuż po ogłoszeniu informacji o zwolnieniach cena akcji firmy na giełdzie spadła o 1,8%, do poziomu 16,07 dolara. Warto dodać, że jeszcze w kwietniu za akcje firmy płacono ponad 20 USD. Zapowiedziane zwolnienia, pomimo pozytywnego tonu są już kolejnymi w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy - w pierwszej połowie ubiegłego roku firma zwolniła 12 000 pracowników, a następnie zapowiedziała i przeprowadziła kolejne zwolnienia, które tym razem objęły 6500 pracowników.

Cisco zajmuje się produkcją profesjonalnego sprzętu oraz oprogramowania sieciowego. Firma prowadzi również szkolenia w ramach akademii sieciowych - CCNA i CCNP, a ponadto sprzedaje swoje urządzenia na rynku detalicznym pod marką Linksys. Aktualnie firma zatrudnia na całym świecie około 65 tysięcy pracowników.

 
 
Menu główne
Start
Kontakt
Webmastering
Fiskalizacja
Monitoring IP
Wiadomości
Ciekawostki
Serwis
Projekty
Plikownia
Inne menu
Szukaj
Linkownia
Mapa serwisu
Kronika
Webmastering

Webmastering

Fiskalizacja

Fiskalizacja