PRO IT
HomeNewsLinksContact UsSearch

Wieści RSS

Gadu-Gadu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Statystyka

Użytkowników : 60
Artykułów : 354
Odsłon : 1229169

Wiodące marki

Asus

3COM

Kyocera

CISCO

 

Android- coraz więcej złośliwych programów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 17 lipca 2012 18:51

Ze względu na swoją ogromną popularność, system Android staje się coraz częstszym celem dla twórców złośliwego oprogramowania. Ile szkodników udało się wykryć do tej pory?

Android-  coraz więcej złośliwych programów

 

 


Użytkownicy urządzeń z Androidem są narażeni na coraz większą liczbę zagrożeń. Niedawno, pisaliśmy dla was o groźnym trojanie, który zdołał przez długi czas ukrywać się w sklepie Google Play. Dziś mamy dla was małe podsumowanie dotyczące niebezpiecznych programów dla najpopularniejszego obecnie mobilnego OS-a.

Okazuje się, że znaleziono do tej pory 25 tysięcy szkodników dla tej platformy. Co ciekawe, tylko w czerwcu tego roku, liczba zagrożeń dla Androida wzrosła aż o 10 tysięcy! Te mało optymistyczne dane pochodzą od Trend Micro.

Firma przewidywała wcześniej, że do obecnego momentu liczba zagrożeń przekroczy 11 tys. Niestety, okazuje się, że ogromny wzrost popularności tej platformy wiąże się także ze wzrostem liczby złośliwego oprogramowania. Trend Micro przewiduje, że do końca 2012 roku może doliczyć się nawet 129 tysięcy złośliwych aplikacji na Androidzie.

Wzrost liczby zagrożeń powoduje, że użytkownicy urządzeń mobilnych powinni zadbać o bezpieczeństwo swojego sprzętu. Tymczasem, według Trend Micro, tylko 20% użytkowników Androida posiada jakiekolwiek oprogramowanie antywirusowe na swoich urządzeniach.

Poprawiony: wtorek, 17 lipca 2012 19:09
 
 
Menu główne
Start
Kontakt
Webmastering
Fiskalizacja
Monitoring IP
Wiadomości
Ciekawostki
Serwis
Projekty
Plikownia
Inne menu
Szukaj
Linkownia
Mapa serwisu
Kronika
Webmastering

Webmastering

Fiskalizacja

Fiskalizacja