PRO IT
HomeNewsLinksContact UsSearch

Wieści RSS

Gadu-Gadu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Statystyka

Użytkowników : 57
Artykułów : 354
Odsłon : 1221833

Wiodące marki

Asus

3COM

Kyocera

CISCO

 

Google wydaje kod źródłowy Androida 4.1 (Jelly Bean) PDF Drukuj Email
wtorek, 10 lipca 2012 19:17

Firma Google poinformowała o udostępnieniu kodu źródłowego mobilnego systemu Android 4.1 (Jelly Bean). Wkrótce nastąpi wysyp "żelkowych" ROM-ów! Kod źródłowy mobilnego systemu Android 4.1 (Jelly Bean) został udostępniony w ramach Android Open Source Project. Obecnie dzięki niemu można swobodnie kompilować system na urządzenia Galaxy Nexus i Nexus 7. Wkrótce oficjalne wsparcie otrzymają też Nexus S i Motorola Xoom.

Kod źródłowy Android 4.1

Co to oznacza?

Udostępnienie kodu źródłowego oznacza, że producenci mogą rozpocząć jego rekompilację dla urządzeń, które przygotowują do aktualizacji. Z pewnością trafi on też w ręce np. "magików" z CyanogenMod, którzy wykorzystają go w pracach nad swoim popularnym nieoficjalnym oprogramowaniem dającym użytkownikom (również tym, których sprzęt nie ma szansy na aktualizację do Jelly Bean) możliwość skorzystania z interesujących rozwiązań najnowszego Androida. Oczywiście nie zapominajmy również o programistach, którzy będą mogli odpowiednio przetestować swoje programy.

Przypomnienie

System Android 4.1 (Jelly Bean) zadebiutował wraz z tabletem Nexus 7, który powstał w ramach partnerstwa pomiędzy firmami Asus i Google. Oferuje on szereg usprawnień, o których możecie przeczytać w artykule "Android po Google I/O. Aktualizacja wielu systemowych aplikacji".

 
 
Menu główne
Start
Kontakt
Webmastering
Fiskalizacja
Monitoring IP
Wiadomości
Ciekawostki
Serwis
Projekty
Plikownia
Inne menu
Szukaj
Linkownia
Mapa serwisu
Kronika
Webmastering

Webmastering

Fiskalizacja

Fiskalizacja