PRO IT
HomeNewsLinksContact UsSearch

Wieści RSS

Gadu-Gadu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Statystyka

Użytkowników : 57
Artykułów : 354
Odsłon : 1221848

Wiodące marki

Asus

3COM

Kyocera

CISCO

 

Trzyslotowy Radeon HD 7950 Asusa w nieco zmienionej formie PDF Drukuj Email
wtorek, 10 lipca 2012 19:14

W dniu oficjalnego debiutu karty Radeon HD 7950, na rynek trafiła wersja przygotowana przez Asusa, wyposażona w chłodzenie DirectCU II zajmujące aż trzy sloty w obudowie. Karta została najwidoczniej nie do końca dopracowana, bo jej nowa rewizja różni się w kilku szczegółach – ma nieco krótszy radiator, a także inny, bardziej praktyczny zestaw wyjść obrazu.

Radeon 7950 Asusa

 


Odświeżony Radeon HD 7950 DirectCU II ma dwa gniazda DVI DualLink oraz po jednym HDMI i DisplayPort. W pierwszej wersji znajduje się jedno gniazdo DVI, jedno HDMI i dwa mini-DisplayPort. Chociaż zastosowanie dodatkowego DVI wymusiło zmniejszenie wylotów powietrza, powinno spodobać się wszystkim, którzy chcą zbudować konfigurację z wieloma ekranami, chociażby dlatego, że kable DVI często są dodawane do monitorów, a przewód zgodny ze standardem DisplayPort zazwyczaj trzeba dokupić.

Przebudowany system chłodzenia karty ma, poza nieco inną obudową, mniejszy rozmiar. Radiator nie wystaje poza obrys PCB, przez co karta jako całość jest nieco krótsza. Pytanie, czy na taki zabieg, raczej mało znaczący dla osób decydujących się na takiego potwora, nie obniżył wydajności schładzacza.

Jak na razie brak oficjalnej informacji na temat nowej rewizji karty, ale prawdopodobnie będzie występować ona w dwóch wariantach, tak samo jak pierwsza rewizja. Model DirectCU II nie będzie firmowo podkręcony – jego zegary wyniosą 800 MHz dla GPU i 1250 MHz dla pamięci – za to model DirectCU II TOP będzie pracować z wyższą częstotliwością GPU (w pierwszej rewizji – 900 MHz).

 

Poprawiony: wtorek, 10 lipca 2012 19:19
 
 
Menu główne
Start
Kontakt
Webmastering
Fiskalizacja
Monitoring IP
Wiadomości
Ciekawostki
Serwis
Projekty
Plikownia
Inne menu
Szukaj
Linkownia
Mapa serwisu
Kronika
Webmastering

Webmastering

Fiskalizacja

Fiskalizacja