PRO IT
HomeNewsLinksContact UsSearch

Wieści RSS

Gadu-Gadu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Statystyka

Użytkowników : 57
Artykułów : 354
Odsłon : 1221835

Wiodące marki

Asus

3COM

Kyocera

CISCO

 

Google i Asus zarabiają 15 dolarów na każdym egzemplarzu Nexusa 7 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 lipca 2012 08:54

Google i Asus zapewnili nas, że tablet Google Nexus 7 jest sprzedawany po kosztach produkcji i nie jest źródłem zarobku dla obu koncernów. Tymczasem okazuje się, że stworzenie jednego egzemplarza urządzenia kosztuje 184 dolary. Tablet w wersji z 8GB pamięci wewnętrznej został wyceniony na 199 dolarów.

Google i Asus zarabiają na Nexusie 7

Nie potrzeba dużych umiejętności matematycznych, by obliczyć, że na każdej sprzedanej sztuce Google i Asus zarabiają piętnaście dolarów. Warto dodać, że margines zysku z wariantu z 16GB pamięci wynosi 55 dolarów. Fakt, nie jest to dużo, ponieważ inni producenci narzucają znacznie wyższą marżę, ale musimy pamiętać, że w trakcie przedsprzedaży na tablet Google Nexus 7 złożono kilka milionów zamówień.

Nie zrozumcie mnie źle – uważam, że cena N7 jest wyjątkowo atrakcyjna. Po prostu nie rozumiem, dlaczego Google i Asus starali się utwierdzić nas w przekonaniu, że sprzedaż tabletu jest aktem altruizmu i obie firmy nie tylko na nim nie zarabiają, ale także muszą dokładać z własnej kieszeni na marketing, research & development, logistykę i inne. Jeżeli miał to być zabieg mający na celu chwycić za serce klientów, udałby się, gdyby nie fakt, że odkryto prawdziwy koszt produkcji urządzenia.

Czy Google Nexus 7 jest wart tych 199 dolarów? Zdecydowanie tak. Obecnie jest jednym z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych tabletów na rynku. Jego specyfikacja obejmuje 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3, 1GB RAM i system operacyjny Android 4.1 Jelly Bean.

tabletowo.pl

 
 
Menu główne
Start
Kontakt
Webmastering
Fiskalizacja
Monitoring IP
Wiadomości
Ciekawostki
Serwis
Projekty
Plikownia
Inne menu
Szukaj
Linkownia
Mapa serwisu
Kronika
Webmastering

Webmastering

Fiskalizacja

Fiskalizacja