PRO IT
HomeNewsLinksContact UsSearch

Wieści RSS

Gadu-Gadu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Statystyka

Użytkowników : 60
Artykułów : 354
Odsłon : 1229224

Wiodące marki

Asus

3COM

Kyocera

CISCO

 

Asus Transformer Infinity TF700T: premiera tabletu z ekranem o rozdzielczości 1920x1200 PDF Drukuj Email
środa, 04 lipca 2012 15:46

ASUS oficjalnie wprowadził na polski rynek tablety Transformer Pad Infinity TF700T. Zdaniem ASUSa to najlżejsze i najcieńsze, w dobrym tego słowa znaczeniu, urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Android 4.0, które wyposażono w ekran o rozdzielczości 1920x1200 pikseli.

Asus Infinity

 

Premierze towarzyszyło kameralne spotkanie

zorganizowane w warszawskim ASUS Store, które nie umknęło naszej uwadze, czego owocem jest ta krótka relacja. Prezentacji tabletu dokonał Adam Żelazko (ASUS), który, jak można było się spodziewać, w samych superlatywach przedstawiał serię produktów ASUS Transformer. Ale nie ma się co dziwić, testy przeprowadzane przez wiele serwisów, jak i niezależne opinie użytkowników, potwierdzają, że jest to jedno z najlepszych urządzeń z Androidem.

Atutem serii ASUS Transformer jest duża wydajność procesora, jak i świetny ekran wykonany w technologii IPS. Dotychczasowe transformery miały rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, ale w 2012 roku od topowego tabletu należy wymagać znacznie więcej.

ASUS Transformer Infinity wyposażono zatem w panel Super IPS+ o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, zgodny z trybem Full HD. Ekran jest bardzo jasny (600 nitów), choć trzeba przyznać, że lipcowe silne słońce było dla niego bezlitosne.


Wewnątrz tabletu znalazł się wydajny układ Nvidia Tegra 3 z dwunastordzeniowym układem GeForce. Pozostaje teraz liczyć na to, że zainstalowany system Android 4.0, jak i aplikacje, pozwoli wydobyć cały potencjał urządzenia. Można spodziewać się również aktualizacji do Jelly Bean, ale na razie nie udało się nam wyciągnąć informacji kiedy to nastąpi.

Adam bardzo chwalił funkcje foto-wideo nowego tabletu, a zwłaszcza głównej kamery 8 Mpix, którą wyposażono w obiektyw o jasności f/2.2, zbudowany z pięciu soczewek.

W trakcie prezentacji padły również pytania związane z pracą modułu GPS, które w przypadku w pełni aluminiowych obudów mają niemałe problemy. ASUS rozwiązał ten problem wykonując część obudowy, pod którą ukryte są moduły bezprzewodowej łączności, z plastiku. Jak nas zapewniono, dzięki temu działa on teraz bez zarzutu.

Dowiedzieliśmy się również jakie będą ceny nowego Transformera. Niestety, ceny, które ujrzeliśmy w tabelce (2400 zł za sam pad i 2800 zł za pad z klawiaturą) zostały skalkulowane przy korzystniejszym kursie Euro.

Obecnie trzeba do ceny modelu ze stacją dokującą doliczyć

kilkaset złotych - kosztuje on około 3200 zł. Adam Żelazko powiedział jednak, że o tych niższych cenach nie powinniśmy bezwzględnie zapominać.

Gdy pojawią się kolejne partie produktu, a także im więcej czasu upłynie od premiery, ceny powinny stać się atrakcyjniejsze.

 

źródło:benchmark.pl

 
 
Menu główne
Start
Kontakt
Webmastering
Fiskalizacja
Monitoring IP
Wiadomości
Ciekawostki
Serwis
Projekty
Plikownia
Inne menu
Szukaj
Linkownia
Mapa serwisu
Kronika
Webmastering

Webmastering

Fiskalizacja

Fiskalizacja