PRO IT
HomeNewsLinksContact UsSearch

Wieści RSS

Gadu-Gadu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Statystyka

Użytkowników : 210
Artykułów : 354
Odsłon : 1432683

Wiodące marki

Asus

3COM

Kyocera

CISCO

 

Nokia: Asus i Google łamią nasze patenty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Guzek   
wtorek, 03 lipca 2012 13:12

Mimo że dopiero co zapowiedziany, tablet Google Nexus 7 jeszcze nie trafił do sprzedaży, a już stał się celem ataku w wojnie patentowej. Oświadczenie o tym, że pierwszy tablet z systemem operacyjnym Google Android "Jelly Bean" 4.1 łamie patenty, wydała firma Nokia.

Nokia: Asus i Google łamią nasze patenty

Według Nokii, produkowany przez Asusa tablet nie ma licencji na wykorzystywanie należących do niej patentów. Firma uważa, że Nexus 7 narusza jej prawa patentowe w kwestii wykorzystania standardu Wi-Fi (IEEE 802.11).

Nokia w oświadczeniu stwierdza, że ma ponad 40 licencjobiorców, głównie w zakresie podstawowych patentów. Wśród nich jest większość producentów sprzętu przenośnego. Fińska firma twierdzi, że ani Google ani Asus nie mają licencji na jej patenty. Takie firmy, dodaje Nokia, powinny zgłosić się do niej w celu wykupienia takie licencji.

Asus już poinformował o tym, że nie zamierza odnosić się do zarzutów Nokii. Google żadnego oświadczenia jeszcze nie wydało.

Tablet Google Nexus 7 został zaprezentowany w ubiegłym tygodniu, w trakcie konferencji Google I/O. Ma to być 7-calowy tablet z systemem Android "Jelly Bean" 4.1. Oficjalnie do sprzedaży trafić ma jeszcze w bieżącym miesiącu. Urządzenie zostało wycenione na 199 dolarów za sztukę.

 
 
Menu główne
Start
Kontakt
Webmastering
Fiskalizacja
Monitoring IP
Wiadomości
Ciekawostki
Serwis
Projekty
Plikownia
Inne menu
Szukaj
Linkownia
Mapa serwisu
Kronika
Webmastering

Webmastering

Fiskalizacja

Fiskalizacja