PRO IT
HomeNewsLinksContact UsSearch

Wieści RSS

Gadu-Gadu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Statystyka

Użytkowników : 210
Artykułów : 354
Odsłon : 1432695

Wiodące marki

Asus

3COM

Kyocera

CISCO

 

Nexus 7. Wyciekła specyfikacja tabletu Google PDF Drukuj Email
wtorek, 26 czerwca 2012 19:09

Jego premiery spodziewamy się już 27 czerwca. Ma być niedrogi i serwowany będzie od razu z najnowszą wersją Androida. A co z hardware? Czym bliżej debiutu, tym więcej spekulacji. Tablet Google Nexus 7 ma być odpowiedzią giganta na Amazon Kindle Fire i w mniejszym stopniu - na iPada.

Nexus 7

Najnowsze informacje serwuje serwis Gizmodo Australia, powołując się na „materiały szkoleniowe” Google. W dokumentacji, która wpadła w ręce dziennikarzy, udostępniono dokładną specyfikację techniczną tabletu. Wciąż nieoficjalną, ale wygląda mocno prawdopodobnie.

Tablet należy do serii brandowanych urządzeń z Androidem (Nexus), ma 7-calowy wyświetlacz IPS (1280x800 pikseli). Producentem urządzenia jest ASUS. Do tej pory Google współpracowało z HTC (smartfon Nexus One), oraz Samsungiem (Nexus S, Galaxy Nexus). Trafi na rynek w lipcu od razu z najnowszym Androidem 4.1 Jelly Bean na pokładzie.

Platforma sprzętowa, to układ SoC Nvidia Tegra 3 z 4-rdzeniowym procesorem 1,3 GHz (ARM Cortex A9) oraz grafiką GeForce ULV (12-rdzeniowe GPU). Tablet ma 1 GB pamięci RAM. Zależnie od rynku dostępny będzie w wersji z 8 lub 16 GB pamięci flash. Uzbrojony został w 1,2 Mpx kamerę do wideorozmów – bez aparatu z tyłu obudowy. Zabrakło 3G, Google serwuje natomiast moduł NFC z usługą Google Wallet do płatności zbliżeniowych. Czas pracy urządzenia na baterii, to podobno 9 godzin.

Cena? Według przecieków 199 lub 249 dolarów (zależnie od wersji – 8 lub 16 GB).

Część tych informacji, potwierdza wcześniejsze przecieki i spekulacje. Temat tabletu Google jest na tapecie co najmniej od premiery Androida 4.0 jesienią ubiegłego roku. Wstępnie mówiło się o tym, iż urządzenie będzie wariantem rozwojowym Galaxy Tab’a – ze względu na bliską współpracę Google i Samsunga. ASUS prawdopodobnie wygrał, ponieważ zaoferował korzystniejsze warunki cenowe. Nie jest to bez znaczenia. Szczególne na rynku amerykańskim konkurencja jest mocna. Najpopularniejszym tabletem z Androidem jest niedrogi Kindle Fire. Nexus 7 rzekomo ma celować w tą samą półkę cenową.

 
 
Menu główne
Start
Kontakt
Webmastering
Fiskalizacja
Monitoring IP
Wiadomości
Ciekawostki
Serwis
Projekty
Plikownia
Inne menu
Szukaj
Linkownia
Mapa serwisu
Kronika
Webmastering

Webmastering

Fiskalizacja

Fiskalizacja