PRO IT
HomeNewsLinksContact UsSearch

Wieści RSS

Gadu-Gadu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Statystyka

Użytkowników : 210
Artykułów : 354
Odsłon : 1432694

Wiodące marki

Asus

3COM

Kyocera

CISCO

 

Asus Transformer Pad Infinity 700 - cena i data premiery. Powalczy z iPadem? PDF Drukuj Email
wtorek, 26 czerwca 2012 19:05

Wkrótce do rąk pierwszych użytkowników trafi tablet Asus Transformer Pad Infinity 700. Przyglądając się jego możliwościom wydaje się, że może on stanowić poważną konkurencję dla nowego iPada wyposażonego w ekran Retina.

 

ASUS Transformer Pad Infinity


Tzw. zabójców iPada mieliśmy w kilkuletniej historii tabletów wielu, lecz żaden z nich faktycznie nie mógł zagrozić sprzętowi Apple. Z pewnością też nie inaczej będzie z tabletem Asus Transformer Pad Infinity 700, lecz on przynajmniej faktycznie nie ma się czego wstydzić i spokojnie może "spoglądać w oczy" konkurentowi.

Asus Transformer Pad Infinity 700

Tablet ten został pokazany po raz pierwszy w lutym na targach MWC w Barcelonie. Obecnie okazało się, że cechuje go całkiem przystępna cena, którą za 32-gigabajtową wersję ustalono na poziomie 499 USD.

Tyle samo kosztuje podstawowa wersja nowego iPada, która jednak oferuje zaledwie 16 GB pamięci flash. Dodatkowo sprzęt Apple cechuje się większą grubością i wagą oraz oferuje skromniejsze możliwości w zakresie oferowanych portów. Ponadto Infinity 700 dysponuje wydajną czterordzeniową platformą NVIDII (Tegra 3 z technologią 4PLUS1; 1,6 GHz) i pozwala na skorzystanie z opcjonalnej stacji dokującej (niestety kosztuje ona 150 USD) w postaci klawiatury z touchpadem i dodatkowymi portami/slotami.

Przyglądając się powyższym elementom sądzę, że sprzęt Asusa oferuje więcej za tę samą cenę. Zresztą sami możecie dokładnie porównać oba urządzenia:

- Apple iPad
- Asus Transformer Pad Infinity 700

Wysoka rozdzielczość

Nowy Apple iPad ma jednak potężną broń, którą z pewnością jest 9,7-calowy ekran Retina oferujący rozdzielczość 2048 x 1536 pikseli co daje po przeliczeniu gęstość pikseli na poziomie 264 ppi.

W porównaniu do niego ekran Infinity 700, który został wykonany w technologii Super IPS+, zapewnia większą, 101-calową przekątną i jest bardziej panoramiczny, gdyż stosunek jego boków wynosi 16:10 (iPad - 4:3). Ustępuje mu co prawda w zakresie oferowanej rozdzielczości - 1920 x 1200 pikseli - lecz i tak może się pochwalić bardzo przyzwoitą gęstość pikseli (224 ppi) świetnie prezentującą się na tle innych androidowych tabletów: w przypadku większości z nich parametr ten wynosi bowiem zaledwie 149 ppi.

Jak potwierdziły testy przeprowadzone przez serwis techreport.com, ekran tabletu Asusa zapewnia bardzo dobre odwzorowanie kolorów. W porównaniu do iPada nieco gorzej prezentuje się jednak na nim wyświetlany tekst co nie powinno dziwić ze względu na mniejszą gęstość pikseli. Co jednak bardzo istotne (szczególnie podczas pracy w słońcu), ekran Infinity 700 cechuje się jasnością na poziomie 626 cd/m2 (czyli nawet nieco wyższą niż deklarowana przez producenta), co jest znacznie lepszym wynikiem od 435 cd/m2 osiąganym przez konkurenta.

Podsumowanie

Jak widać, tablet Asusa podjął walkę z iPadem w zakresie parametrów ekranu. Moim zdaniem wypada tutaj całkiem dobrze i biorąc pod uwagę cenę i jego pozostałe możliwości może faktycznie stanowić interesującą propozycję dla osób szukających wydajnego tabletu pozwalającego na cieszenie wzroku pięknym obrazem.

Tablet Asus Transformer Pad Infinity 700 pojawi się w sprzedaży na rynku amerykańskim już 16 lipca.

 
 
Menu główne
Start
Kontakt
Webmastering
Fiskalizacja
Monitoring IP
Wiadomości
Ciekawostki
Serwis
Projekty
Plikownia
Inne menu
Szukaj
Linkownia
Mapa serwisu
Kronika
Webmastering

Webmastering

Fiskalizacja

Fiskalizacja