PRO IT
HomeNewsLinksContact UsSearch

Wieści RSS

Gadu-Gadu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Statystyka

Użytkowników : 60
Artykułów : 354
Odsłon : 1229180

Wiodące marki

Asus

3COM

Kyocera

CISCO

 

ASUS ARES II: karta z dwoma rdzeniami AMD Pitcairn XT - przewidywana specyfikacja i cena PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 czerwca 2012 12:26

ASUS przygotowuje się do premiery karty graficznej ARES II, która będzie połączeniem dwóch modeli Radeon HD 7870 na jednej płytce drukowanej.

Asus Ares II


W połowie 2010 roku zadebiutowała karta graficzna ASUS ARES, a więc autorska, limitowana wersja dwuprocesorowego Radeona HD 5970. Konstrukcja ta została wyposażona w dwa rdzenie Cypress XT połączone mostkiem PLX oraz 4 GB (po 2 GB na rdzeń) pamięci GDDR5 256-bit.

Całość zamknięto w efektownej obudowie z wydajnym chłodzeniem. Najnowsze informacje wskazują, że tajwański producent przygotowuje się do wydania drugiej wersji akceleratora ARES.

ASUS ARES II także należeć będzie do modeli dwuprocesorowych, ale tym razem nie postawiono na dwa topowe układy z danej serii – w tym przypadku Tahiti XT z Radeona HD 7970. Wybór padł na dwa rdzenie Pitcairn XT (z Radeona HD 7870), które łącznie dysponować będą 2560 procesorami strumieniowymi, 160 jednostkami teksturującymi oraz 64 jednostkami rasteryzującymi.

Całość dodatkowo mają wspomagać 4 GB (po 2 GB na rdzeń) pamięci GDDR5 256-bit. W efekcie akcelerator ma oferować zauważalnie większą wydajność od jednoprocesorowego modelu Radeon HD 7970, a jego pobór mocy nie ma być aż tak duży jak w przypadku dwuprocesorowych modeli Radeona HD 7970 X2 lub HD 7990.

Co prawda jeszcze nie wiadomo kiedy ASUS ARES II pojawi się na sklepowych półkach, ale najprawdopodobniej dostępny będzie w limitowanej edycji w dosyć wysokiej cenie.

 
 
Menu główne
Start
Kontakt
Webmastering
Fiskalizacja
Monitoring IP
Wiadomości
Ciekawostki
Serwis
Projekty
Plikownia
Inne menu
Szukaj
Linkownia
Mapa serwisu
Kronika
Webmastering

Webmastering

Fiskalizacja

Fiskalizacja