PRO IT
HomeNewsLinksContact UsSearch

Wieści RSS

Gadu-Gadu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Statystyka

Użytkowników : 60
Artykułów : 354
Odsłon : 1229219

Wiodące marki

Asus

3COM

Kyocera

CISCO

 

AMD FX-8150: procesor podkręcony do 8709 MHz - nowy rekord świata potwierdzony PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Guzek   
piątek, 22 czerwca 2012 16:29

AndreYang podkręcił procesor AMD FX-8150 do 8709 MHz, a tym samym ustanowił nowy rekord w tej kategorii

AMD FX-8150: procesor podkręcony do 8709 MHz - nowy rekord świata potwierdzony

 

 

Pod koniec maja pisaliśmy o nowym rekordzie taktowania procesora, który wynosił 8805 MHz i został uzyskany na modelu AMD FX-8150. Niestety okazało się, że wynik ten nie został poprawnie zwalidowany i z tego też powodu zdyskwalifikowano go na portalu HWBot.org.

Dotychczas najwyższym taktowaniem procesora mógł pochwalić się AndreYang, który na początku listopada ubiegłego roku podkręcił ten sam układ do 8584 MHz. Można było jednak się spodziewać, że wkrótce zostanie ustanowiony nowy rekord... i też tak się stało.

Na początku nowy rekord opublikował wietnamski overclocker phattai, który przetaktował topowy model ASUS Crosshair V Formulaii ASUS Crosshair V Formulaz. Tajwański overclocker AndreYang nie miał jednak zamiaru oddawać miejsca na podium i opublikował jeszcze lepszy rezultat – zdołał on przyspieszyć procesor AMD FX-8150 do 8709 MHz.

Warto jednak zaznaczyć, że wynik ten został dodany do bazy CPU-Z już pierwszego listopada ubiegłego roku i tylko czekał na pobicie poprzedniego wyniku.

Do uzyskania takiego rekordowej częstotliwości wymagane było wyłączenie trzech spośród czterech modułów procesora, zwiększenie jego napięcia zasilającego do 2,124 V (!) oraz najprawdopodobniej schłodzenie go ciekłym azotem.

Na platformę testową składała się m.in. płyta główna ASUS Crosshair V Formula, 2 GB pamięci DDR3 Corsair oraz karta graficzna Nvidia GeForce GTX 580.

 
 
Menu główne
Start
Kontakt
Webmastering
Fiskalizacja
Monitoring IP
Wiadomości
Ciekawostki
Serwis
Projekty
Plikownia
Inne menu
Szukaj
Linkownia
Mapa serwisu
Kronika
Webmastering

Webmastering

Fiskalizacja

Fiskalizacja