PRO IT
HomeNewsLinksContact UsSearch

Wieści RSS

Gadu-Gadu

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Statystyka

Użytkowników : 60
Artykułów : 354
Odsłon : 1229217

Wiodące marki

Asus

3COM

Kyocera

CISCO

 

Maciej Tarnowski z Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku zwyciężył w finale zawodów „NetRiders IT Essentials POLSKA” zorganizowanych przez firmę Cisco PDF Drukuj Email
czwartek, 21 czerwca 2012 20:52

20 najlepszych uczestników pierwszej rundy zmierzyło się w finałowym etapie konkursu NetRiders IT Essentials Polska, który odbył się 12 czerwca w Krakowie. Zawody w całości zorganizowane przez firmę CISCO

Zawody cisco

 

 

 

12 czerwca 2012 roku w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie odbył się finał zawodów NetRiders IT Essentials POLSKA organizowanych przez firmę Cisco we współpracy z ośrodkiem wsparcia akademii Cisco (Cisco Academy Support Center) przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy są słuchaczami kursu IT Essentials w ramach programu Cisco Networking Academy. W rundzie finałowej wzięło udział 20 uczestników z całej Polski, którzy osiągnęli najwyższe rezultaty w pierwszej rundzie konkursu. Zwyciężył Maciej Tarnowski, reprezentujący Zespół Szkół Łączności w Gdańsku. W tej samej szkole kształcą się pozostali dwaj laureaci rundy finałowej: Jakub Kuchta i Paweł Jędrzejczyk.

„IT Essentials: PC Hardware and Software” to kurs w programie Cisco Networking Academy obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową i działaniem komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób początkujących, zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności informatycznych. Absolwenci kursu znają budowę komputera oraz potrafią zmontować i konfigurować komputer osobisty. Ponadto są w stanie zainstalować system operacyjny oraz rozwiązać podstawowe problemy związane z działaniem i obsługą komputera i oprogramowania. Kurs jest oferowany przez szkoły i instytucje edukacyjne, które są lokalnymi akademiami w ramach programu Cisco Networking Academy.

Zawody „NetRiders IT Essentials POLSKA” przygotowane zostały specjalnie z myślą o uczniach, słuchaczach i absolwentach kursu IT Esssentials w programie Cisco Networking Academy. Podczas pierwszej rundy zawodnicy zdawali w swoich akademiach egzamin online, który zawierał 50 teoretycznych pytań egzaminacyjnych oraz pięć pytań opartych na ćwiczeniach w symulatorze PacketTracer Activity (PT Activity). Packet Tracer to opracowane przez Cisco Networking Academy wydajne oprogramowanie, które udostępnia funkcje symulacji, wizualizacji, tworzenia treści autorskich, oceny oraz współpracy, a także ułatwia proces nauczania i uczenia się informatyki. Oprogramowanie to uzupełnia wyposażenie fizyczne, umożliwiając studentom tworzenie sieci z prawie nieograniczoną liczbą urządzeń, co sprzyja otwartemu stylowi uczenia się opartemu na praktycznych ćwiczeniach oraz samodzielnym odkrywaniu i rozwiązywaniu problemów.

W rundzie finałowej uczestnicy mieli do wykonania test online zawierający 75 pytań, który trwał 60 minut. Następnie zawodnicy zmierzyli się z 30-minutowym zadaniem praktycznym, składającym się z 10 zadań w symulatorze Packet Tracer.

Laureaci konkursu zdobyli cenne nagrody – kamerę Flip video i odtwarzacze Apple iPod, ufundowane przez firmę Cisco i WSIiZ. Wszyscy finaliści zostali również zaproszeni do rundy międzynarodowej konkursu IT Essentials NetRiders Europe, Russia, CIS 2012, podczas której będą mogli zmierzyć się z finalistami konkursu z innych krajów. Runda międzynarodowa odbędzie się 29 czerwca 2012, a uczestnicy będą rywalizować rozwiązując zadania on-line w jęz. angielskim.

„Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy i umiejętności zaprezentowanych przez uczestników w konkursie «NetRiders», który jest dedykowany uczestnikom kursu IT Essentials w ramach programu Cisco Networking Academy. Celem kursu jest przekazanie praktycznych umiejętności związanych z podstawowymi zagadnieniami IT, poprzez ćwiczenia oraz symulację działań na prawdziwym sprzęcie komputerowym. Mamy nadzieję, że kurs pomoże uczniom nie tylko zdobyć praktyczne umiejętności informatyczne, ale także zainteresuje ich dalszym kształceniem w tym zakresie.” – powiedziała Anna Czacharowska-Rybkowska z firmy Cisco, koordynator programu Cisco Networking Academy w Polsce.

Program Cisco Networking Academy jest realizowany od 1997 roku. W Polsce został uruchomiony w 2000 roku i nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Obecnie z platformy Cisco Networking Academy korzysta ponad 1 milion studentów na całym świecie. Jest to największa globalna społeczność e-learningowa i jednocześnie największa klasa na świecie.

Program Cisco Networking Academy jest kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów wyższych uczelni oraz osób pragnących uzyskać nowe umiejętności zawodowe. Kursy obejmują szkolenie IT Essentials oraz kursy przygotowujące do zdobycia certyfikatów Cisco: CCNA, CCNP oraz CCNA Security. Uczestnicy biorą udział w zajęciach teoretycznych z wykorzystaniem e-learningu, a przede wszystkim zdobywają umiejętności praktyczne w laboratorium, a także korzystają z nowoczesnych, multimedialnych materiałów dydaktycznych. Od momentu rozpoczęcia programu Cisco Networking Academy w szkoleniach w Polsce wzięło udział ponad 75 tysięcy słuchaczy. W ubiegłym roku w programie uczestniczyło ponad 22 tysięcy studentów w 302 akademiach.

 

źródło: cisco

 
 
Menu główne
Start
Kontakt
Webmastering
Fiskalizacja
Monitoring IP
Wiadomości
Ciekawostki
Serwis
Projekty
Plikownia
Inne menu
Szukaj
Linkownia
Mapa serwisu
Kronika
Webmastering

Webmastering

Fiskalizacja

Fiskalizacja